Clostridium Difficile

Grypa żołądkowa

Clostridium Difficile

CO TO JEST CLOSTRIDIUM DIFFICILE?

Clostridium difficle to tworzące przetrwalniki bakterie, które można znaleźć w jelicie 3% zdrowych osób dorosłych. Nadmierne rozmnażanie drobnoustroju w jelitach jest spowodowane zaburzeniem równowagi naturalnej flory jelitowej na skutek stosowania antybiotyków i może wywoływać rzekomobłoniaste zapalenie jelit objawiające się biegunką. Najbardziej zagrożone są osoby powyżej 65 lat, szczególnie te przyjmujące antybiotyki o szerokim spektrum działania. Podczas gdy dzieci mogą przenosić bakterie, rzadko powodują one u nich problemy.

DO ZARAŻENIA DOCHODZI POPRZEZ:

  • Dotyk. Zarodniki są przenoszone w biegunce i mogą przetrwać przez długi czas na rękach ludzi, którzy mieli bezpośredni kontakt z pacjentami lub skażonymi powierzchniami.

OBJAWY:

  • Biegunka o różnym nasileniu, gorączka, nudności i bóle brzucha.

JAK UNIKAĆ CLOSTRIDIUM DIFFICILE:

  • Ponieważ bakteria tworzy zarodniki odporne na ciepło, mycie ciepła wodą i zwykłym środkiem czyszczącym nie wystarczy. Powierzchnie zachowuj więc w czystości, stosując Domestos Totalna Higiena.

  • Regularnie i dokładnie myj ręce.

  • Regularnie zdezynfekuj toalety płynem czyszcząco-dezynfekującym 24h Domestos. Jeśli ktoś ma biegunkę, dokładnie czyść toaletę po każdym użyciu.

JAK UNIKAĆ PLAM OD WYBIELACZA

Jeśli używasz wybielacza do mycia tapety, przetestuj go najpierw w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie pozostawia plam. Jeśli używasz go w pobliżu podłogi, połóż szmatkę lub ręcznik, żeby uniemożliwić spłynięcie produktu.

ODWIEDŹ CLEANIPEDIĘ
TOP