GRYPA ŻOŁĄDKOWA

Przeziębienie i grypa

CO TO JEST GRYPA ŻOŁĄDKOWA?

Grypę żołądkową wywołuje norowirus. To silnie zakaźna choroba - co roku w Wielkiej Brytanii zapada na nią ponad 5 milionów osób.

DO ZAKAŻENIA DOCHODZI POPRZEZ:

  • Drobinki unoszące się w powietrzu. Jeśli zainfekowana osoba wymiotuje, wirus przedostaje się do powietrza i jest wdychany przez osoby znajdujące się w pobliżu.

  • Skażone powierzchnie. Mogą one zostać skażone kropelkami wymiocin, wodą z toalety (zwłaszcza, jeśli chory ma biegunkę) i poprzez dotyk. Wirus przenosi się, kiedy inni ludzie dotykają tych samych przedmiotów co chory.

OBJAWY:

  • Ostre, ale krótkotrwałe wymioty i biegunka.

JAK UNIKAĆ GRYPY ŻOŁĄDKOWEJ

Utrzymanie toalety w czystości z płynem czyszcząco-dezynfekującym 24h Domestos staje się bardzo ważne, gdy ktoś w domu ma biegunkę. W takim wypadku toaletę należy czyścić po każdym użyciu przez chorego.

Używaj środka z wybielaczem, takiego jak płyn czyszcząco-dezynfekujący 24h Domestos do dezynfekcji powierzchni, zwłaszcza jeśli ktoś w otoczeniu wymiotował lub miał biegunkę.

Higiena rąk jest niezbędna w zapobieganiu przenoszenia się norowirusa. Myj dokładnie ręce za pomocą mydła w płynie i ciepłej wody przed i po przygotowaniu posiłków, przed jedzeniem, po wyjściu z toalety i po dotknięciu potencjalnie skażonej powierzchni lub tkaniny, takiej jak używane ściereczki.

Jeśli uważasz, że Twoje ręce są skażone, unikaj umieszczania ich blisko ust.

Upewnij się, że chory ma osobne ręczniki.

Myj i dezynfekuj powierzchnie, na których przygotowuje się posiłki lub często dotykane powierzchnie, stosując płyn czyszcząco-dezynfekujący 24h Domestos.

JAK PRAWIDŁOWO CZYŚCIĆ MUSZLĘ KLOZETOWĄ

Wlej środek czyszczący pod wewnętrzną krawędź tak, żeby rozlał się po całej muszli. Wyszoruj szczotką do WC i pozostaw, aby detergent wykonał swoje zadanie. Ponownie wyszoruj, koncentrując się na takich miejscach jak wewnętrzna krawędź muszli i dno sedesu. Spłukaj.

ODWIEDŹ CLEANIPEDIĘ
TOP