PROGRAMY DLA SZKÓŁ DOMESTOS


Edukacja nowego pokolenia w zakresie warunków sanitarnych i higienicznych.

Miliony dzieci na całym świecie muszą codziennie iść do szkoły, w której nie mają dostępu do czystej i bezpiecznej toalety. Toalety mogą nie działać, mogą nie być higieniczne czy odpowiednio utrzymywane lub w wielu przypadkach może ich po prostu nie być.

Domestos jest przekonany, że każde dziecko zasługuje na to, aby mieć dostęp do czystej i bezpiecznej toalety. Domestos współpracuje z partnerskimi organizacjami pozarządowymi przy prowadzeniu programów dla szkół w ośmiu krajach - programy te działają w Wietnamie, Afryce Południowej, Indonezji, Turcji, Brazylii, Rumunii, Bułgarii, Polsce i Serbii - aby poprawić dostęp do toalet w szkołach i zapewnić edukację na temat dobrych warunków sanitarnych i nawyków higienicznych. Domestos współpracuje również z UNICEF, aby poprawić edukację na temat warunków sanitarnych w szkołach poprzez program Warunki Sanitarne dla Wszystkich, w ramach naszego globalnego partnerstwa. Do roku 2014, 29 500 dzieci otrzymało czystą wodę i urządzenia sanitarne, dzięki programowi, co oznacza mniej absencji i więcej dzieci przebywających w szkołach, co prowadzi do polepszenia edukacji.

Poprawa warunków sanitarnych w szkołach jest jednym z głównych tematów, na których skupia się Domestos, przyczyniając się do wypełnienia celu Sustainable Living Target Unilever, aby pomóc 25 milionom ludzi zdobyć lepszy dostęp do toalet do roku 2020.


TOP