ŁAMIEMY TOALETOWE TABU

Kto chce rozmawiać o toaletach? My.

KRYZYS SANITARNY

Teraz:

  • Szacuje się, że 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do czystych i bezpiecznych toalet, z czego 1 mld nadal musi załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na otwartym powietrzu, narażając zdrowie swoje i innych.

  • Około 500 tysięcy dzieci umiera co roku z powodu biegunki, którą wywołują brudna woda i złe warunki sanitarne - to ponad 1400 dzieci dziennie.

  • Co roku uczniowie opuszczają 443 mln dni nauki z powodu braku dostępu do czystej wody, urządzeń sanitarnych i higienicznych warunków. A dziewczęta nie kontynuują edukacji, ponieważ w ich szkołach brakuje czystych, bezpiecznych toalet.

A co więcej, z ośmiu milenijnych celów rozwoju ONZ, które miały zostać zrealizowane do roku 2015, w najmniejszym stopniu zrealizowano te związane z poprawą warunków sanitarnych. Dlaczego? Może dlatego, że choć jesteśmy szczęściarzami, bo możemy korzystać z toalet, to nie mówimy o nich. Nadszedł czas, aby przerwać milczenie i skoncentrować się na tym, aby czyste, bezpieczne toalety stały się rzeczywistością dla wszystkich.

ZRÓBMY COŚ Z TYM

  • Podnoszenie świadomości: 19 listopada to Światowy Dzień Toalet. Zapisz go w swoim kalendarzu. To wtedy wszyscy możemy świętować znaczenie toalet w naszym życiu, i uświadomić sobie, że wielu ludzi nadal musi się bez nich obywać. Data ta została nawet oficjalnie usankcjonowana przez ONZ.

  • Wspieranie lokalnych firm: w Akademii Toaletowej Domestos szkolimy przedsiębiorców w zakresie dostarczania, instalowania i konserwacji toalet w ich lokalnych społecznościach. W tym samym czasie społeczności te są edukowane na temat korzyści płynących z posiadania i używania czystych i bezpiecznych toalet. To trwałe rozwiązanie, które poprawia dostęp do urządzeń sanitarnych w danym obszarze i stymuluje lokalną gospodarkę. Założyliśmy cztery akademie w Indiach i planujemy więcej.

TOP